Zespół Szkół Weterynaryjnych
i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży

WARSZTATY PLASTYCZNE I FLORYSTYCZNE W „WECIE”

04 kwietnia 2023 r. w pracowni roślin ozdobnych ZSWiONr 7 w Łomży pojawili się niezwykli goście, uczniowie klasy VIII d ze szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży wraz z wychowawczynią panią Urszulą Wiską. Po przywitaniu przez panią pedagog Magdalenę Budziszewską oraz panie ekspertki Ewę Czerską i Dorotę Karczewską rozpoczęły się warsztaty.

Na "pierwszy ogień" uczniowie mieli wykonać dekorację kapelusza w ramach konkursu plastycznego pt: „Kapelusz Pani Wiosny”. Praca przebiegała sprawnie. Koordynatorką zajęć była pani Dorota Karczewska. Powstały pięknie udekorowane kapelusze. Uczniowie, którzy zdobyli pierwsze trzy miejsca, otrzymali nagrody i dyplomy z rąk pani dyrektor Bogumiły Olbryś. Drugą częścią spotkania były warsztaty florystyczne. Uczniowie mieli do dyspozycji pudełka na kwiaty, gąbkę florystyczną oraz kwiaty i zieleń ciętą. Pani Ewa Czerska przeprowadziła instruktaż stanowiskowy i nasi goście ochoczo przystąpili do pracy. Powstały wiosenne flowerboxy. Znakomita większość wykonywała takie kompozycje po raz pierwszy, a efekty przekroczyły nasze oczekiwania.

Wykonane prace zostały przedstawione na wystawce, którą przygotowali uczniowie, kształcący się na kierunku technik architektury krajobrazu. Sprawdzili się także świetnie w roli asystentów podczas prowadzenia warsztatów. Ósmoklasiści pod okiem ekspertów pani Ewy Czerskie i pani Doroty Karczewskiej zapoznali się ze specyfiką zawodu technik architektury krajobrazu. Mieli też okazję zapytać uczniów z „Wety” czy jest to ciekawy zawód, gdzie można pracować po ukończeniu szkoły i jakie są zarobki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w warsztatach florystycznych i plastycznych.

Zajęcia plastyczne i florystyczne odbyły się w ZSWiONr7 w Łomży w ramach programu „Łomża-Miasto, w którym żyję i pracuję” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021. Partnerem projektu jest Urząd Miejski w Łomży. Szkolnym koordynatorem projektu jest Magdalena Budziszewska.